• Słoń Szczęściarz

• Słoń Szczęściarz na Pikniku Przedszkolnym

• Pięknego majowego dnia 2003 r. kiedy bawiliśmy się na przedszkolnym pikniku, zwabiony odgłosami dobrej zabawy pojawił się u nas niezwykły gość, wspaniały bajkowy słoń. Atmosfera pełna radości i uśmiechów bardzo przypadła mu do gustu więc bawił się razem z nami do samego wieczora. Potem pożegnał się i zniknął w równie tajemniczy sposób w jaki się pojawił.

• Wielka Niespodzianka

• W poniedziałek czekała na nas wielka niespodzianka, oto nasz bajkowy słoń przysłał nam w zastępstwie swojego przyjaciela wielkiego pluszowego słonia, który już na zawsze zamieszkał w naszym przedszkolu. I od tej pory nasze przedszkole zaroiło się od pluszowych słoni.

Małe słoniki zaczęły towarzyszyć maluchom już w dniu ich pasowania na przedszkolaczka, poduszki ze słoniem ułatwiały zasypianie i pozwalały we śnie przenosić się do czarodziejskiej krainy. Słoń stał się inspiracją wielu prac plastycznych, a przez to bohaterem wernisażu dziecięcych prac plastycznych. Powstał specjalny numer naszego przedszkolnego pisemka "Przedszkolne wieści" poświęcony słoniom tym bajkowym i tym prawdziwym. Dzięki słoniowi ujawniły się też zdolności literackie naszych dzieci, rodziców i nauczycieli. Powstały piękne wierszyki i rymowanki, oraz opowiadania. Nasz wielki pluszowy Słoń stał się ulubioną maskotką wszystkich dzieci. Dzieci wraz z rodzicami poszukiwały wierszy i piosenek mówiących o słoniu, dzięki temu powstał wspaniały koncert na cześć Słonia. Nasz przyjaciel był zachwycony występem dzieci i zdradził nam sekret:

"Słonie mają taką czarodziejską moc iż potrafią pomóc załatwić wiele trudnych spraw i spełnić  marzenia".

Od tej pory uszy naszego słonia usłyszały niejedną wielką tajemnicę. Nic dziwnego że gdy ogłosiliśmy konkurs na nazwę naszego przedszkola, wygrała propozycja "U Słonia Szczęściarza", bo to że właśnie u nas zamieszkał Słoń Szczęściarz stało się faktem.