• Zajęcia rozwijające zainteresowania

• Umuzykalnienie

• Udział w tych zajęciach uwrażliwia i buduje u dzieci wyjątkową umiejętność reagowania na muzykę. Rozwija strefę motoryczną i  koordynację ciała. Kształtuje słuch i głos poprzez ćwiczenia emisyjne, śpiewu i dykcji. Uczy reagowania ciałem na elementy muzyki, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pozwala na kontakt z muzyką klasyczną i instrumentami muzycznymi.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach:

GRUPA I- 15.00-15.15

GRUPA IB- 14.45-15.00

GRUPA II- 14.30-14.45

GRUPA IIIA- 13.00-13.30

GRUPA IIIB- 13.30-14.00

GRUPA IV- 14.00-14.30

• Gimnastyka

• Wykorzystując naturalną potrzebę ruch u dzieci, korygujemy istniejące wady postawy i nie dopuszczamy do powstawania nowych, a także podnosimy ich ogólną wydolność fizyczną. Zajęcia te owocują wyrabianiem u dzieci nawyków prawidłowej postawy ciała w sytuacjach dnia codziennego, świadomością z zakresu dbania o zdrowie i higienę ciała. Dzieki nim nasze dzieci stają się z każdym dniem sprawniejsze.

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli wszystkich grup w godzinach realizacji podstawy programowej.

Zajęcia odbywają się:

GRUPA IIIA- środa 13.15-13.45,

GRUPA IIIB - środa 12.45-13.15,

GRUPA IV środa 13.45-14.15; piątek 13.00-13.30

• Matematyczne przygody

• Zajęcia są inspirowane i prowadzone według koncepcji prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych. Fundamentem osiągania sukcesu w zakresie edukacji matematycznej dziecka są jego własne doświadczenia. To one stanowią bazę dla tworzenia nowych pojęć i umiejętności. Włączenie w ten proces różnorodnych gier i zabaw dydaktycznych lubianych przez dzieci czynią te zajęcia bardziej atrakcyjnymi.

Zajęcia odbywają się w grupia IIIA w poniedziałki w godzinach 13.00-13.30

• Zajęcia badawcze

•  Wszystkie dzieci ciekawe świata dzięki tym zajęciom będą mogły się wcielić w prawdziwych odkrywców. Wykorzystując proste materiały z którymi stykamy się codziennie będziemy wykonywać eksperymenty, które pozwolą odkryć niecodzienne tajemnice z dziedziny fizyki i biologii. Poznamy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, inaczej spojrzymy na wszystko co nas otacza. Jeszcze szerzej otworzymy wrota dziecięcej wyobraźni.

Zajęcia odbywają się:

GRUPA IB- we wtorki w godzinach 15.00-15.15

GRUPA II- w poniedziałki w godzinach 15.00-15.15

GRUPA IIIA- w środy w godzinach 15.00-15.20

• W literkowie

• Zajęcia rozwijają zainteresowania dzieci światem liter i geografii z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. W czasie zajęć literki, zabierają dzieci w podróż do różnych państw świata, których nazwy zaczynają się od literki "przewodnika".

Zajęcia odbywają się w grupia IIIB w poenidziałki w godzinach 13.00-13.30

• Ruch to zdrowie

• Zajecia odbywają się w grupie I w godzinach 15.00-15.15

• Bajkoterapia

• Zajęcia z bajkoterapii są ważą formą wspomagania rozwoju emocjonalnego dziecka. Bajki terapeutyczne wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Moga one utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć się, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.

Zajecia odbywają się:

w GRUPIE IIIB  w środy w godzinach 13.45-14.15

w GRUPIE IV w środy w godzianch 14.45-15.15

• Gimnastyka języka

• To zajęcia łączące terapię logopedyczna z rytmiką. Logorytmika polega na łączeniu ruchu z tekstami słownymi (krótkie rymowanki, wierszyki, wyrazy dźwiękonaśladowcze). Zajęcia te mają na celu wspieranie rozwoju mowy poprezz łączenie ćwiczeń ruchowych, słuchowych, oddechowych i słownych z muzyką. Zajęcia odbywają się w formie zabawy i angazują całe ciało dziecka.

Zajecia odbywają się w grupie II w środy w godzinach 15.00-15.20