• Zajęcia rozwijające zainteresowania

• Język angielski

• Wesołe piosenki, pacynki, zabawy ruchowe, to wspaniała zabawa dzięki której dzieci jakby całkiem przy okazji uczą się języka angielskiego. Poznają podstawowe zwroty, dużą ilość słówek i swobodę używania języka obcego.

Gr IA  10.30-10.45 /wtorek, czwartek/

Gr IB  10.45-11.00 /wtorek, czwartek/

Gr IIA 11.00-11.15   /wtorek, czwartek/

GR II B 11.15 -11.30 /wtorek, czwartek/

GR III  10.00-10.30    /poniedziałek, środa/

GR IV  11.30-12.00  /wtorek/czwartek/

• Rytmika

• Udział w tych zajęciach uwrażliwia i buduje u dzieci wyjątkową umiejętność reagowania na muzykę. Rozwija strefę motoryczną i  koordynację ciała. Kształtuje słuch i głos poprzez ćwiczenia emisyjne, śpiewu i dykcji. Uczy reagowania ciałem na elementy muzyki, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pozwala na kontakt z muzyką klasyczną i instrumentami muzycznymi.

Zajęcia odbywają się w poniedziałek i środę w godzinach:

Gr I A   14.45-15.00

Gr I B   13.00-13.15

Gr II A  14.15 -14.30

Gr II B   14.30- 14.45

GR III   13.45-14.15

GR IV 13.15-13.45

• Gimnastyka z elementami korektywy

• Wykorzystując naturalną potrzebę ruch u dzieci, korygujemy istniejące wady postawy i nie dopuszczamy do powstawania nowych, a także podnosimy ich ogólną wydolność fizyczną. Zajęcia te owocują wyrabianiem u dzieci nawyków prawidłowej postawy ciała w sytuacjach dnia codziennego, świadomością z zakresu dbania o zdrowie i higienę ciała. Dzieki nim nasze dzieci stają się z każdym dniem sprawniejsze.

Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek w godzinach:

GR II A    14.45-15.00

GR II B   14.30 -14.45

GR III   14.00 - 14.30

GR IV  13.30 - 14.00

• Zabawy z tekstem literackim

• Każde dziecko w jednej chwili potrafi stać się kimś innym: mamą, księżniczką, lekarzem. Każdemu przedmiotowi nadać cechy ludzkie, przypisać mu jakąś cudowną rolę. Jednym słowem potrafi jak aktor wejść w rolę, a zabawa w teatr jest jego naturalną skłonnością. My tę cechę chcemy w nim jeszcze bardziej rozbudzić. Stworzyć dzieciom warunki do odkrywania możliwości swojego ciała, rozwijania umiejętności wyrażania własnych emocji, słuchania i komunikowania się. Cieszenia się z bycia zarówno widzem jak i aktorem.

Zajęcia odbywają się w wtorek  w godzinach:

Gr III 13.10-13.30

Gr IV 14.10-14.30

• Zajęcia badawcze

• Wszystkie dzieci ciekawe świata dzięki tym zajęciom będą mogły się wcielić w prawdziwych odkrywców. Wykorzystując proste materiały z którymi stykamy się codziennie będziemy wykonywać eksperymenty, które pozwolą odkryć niecodzienne tajemnice z dziedziny fizyki i biologii. Poznamy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, inaczej spojrzymy na wszystko co nas otacza. Jeszcze szerzej otworzymy wrota dziecięcej wyobraźni.

GR IIA14.45-15.00 (poniedziałek)

GR IIB 15.00-15.15 (poniedziałek)

GR III 13.00-13.30 (czwartek)

Gr IV  14.55-15.15  (czwartek)

• Zajęcia plastyczne/ Zabawy ze sztuką

• Nasze spotkania z plastyką są zajęciami poruszającymi wyobraźnię dziecka. Nastawionymi na twórczą zabawę której granice wyznacza wyobraźnia dziecięca.

Użycie różnorodnych materiałów i technik umożliwia rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni, zwiększa możliwości percepcyjne i spostrzeganie, poszerza pole wyobraźni i myślenia dziecka. Zajęcia plastyczne dają dzieciom możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej i pozwalają cieszyć się z efektów własnej twórczości.

Dzieci mają szansę na wyrażanie swoich uczuć i emocji, czasami trudnych, skrywanych. Nabierają pewności siebie, wiary we własne możliwości. To zajęcia rozwijające inteligencję wieloraką.

Zajęcia odbywają się w godzinach:

Gr IIA  14.20-14.45 (czwartek)

Gr IIB 14.55- 15.15 (czwartek)

Gr III 14.30-15.00 (poniedziałek)

Gr IV 13.50-14.20 (środa)

• Kodowanie na dywanie

• Kody i szyfry są wszędzie wokół nas, często nawet nie zauważamy gdy je odczytujemy. Na zjęciach z kodowania dzieci uczą się myślenia, przwidywania, wyciągania wniosków i planowania działań.

Zajęcia odbywają się w  w godzinach:

GR IV  14.00-14.30 (poniedziałek)